To już drugi rok gdy nasz Teatr Walki na zaproszenie Wielce Szanownego Gandalfa z Grupy Powrót Bractwa Śródziemia – The return of the Brotherhood of Middle-earth ma zaszczyt i przyjemność występować przed publicznością w Bielsku Białej. Przemarsze, animacje, gry, zabawy, konkursy i turnieje to wszystko to co lubimy i w czym się najlepiej czujemy. Tym razem TEATR WALKI wystawił premierową sztukę z czasów XVII wiecznej Francji z ulubionymi postaciami z powieści Aleksandre Dumas pt. „Trzej muszkieterowie”. Serdecznie dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie i tyle wspaniałych atrakcji jakie przez te dwa dni nas spotkały.
Jak co roku na początku stycznia zorganizowaliśmy Noworoczny Turniej Rapiera. To już trzecia edycja tego Turnieju. Tym razem zawodnicy spotkali się, by zawalczyć o Sakwę Księcia Elektora. Turniej nasz nie jest typowym turniejem szermierczym, gdyż zawodnicy posługują się bronią z oprawą historyczną. Kosze broni oraz stroje nawiązują do wybranej epoki. Tym razem był to XVII wiek. Aby zdobyć Sakwę Księcia Elektora należało zdobyć jak najwięcej punktów w czterech konkurencjach nazwanych zagadkowo: Sprawnie, Celnie, Zwinnie i Pojedynkowo. Świetna zabawa z klimatyczną szermierką historyczną przyniosła wiele radości uczestnikom. W efekcie zdrowej rywalizacji główną nagrodę zdobyła Paulina Pająk. Organizator Turnieju wyróżnił ponadto Piotra Chomickiego-Bindasa za nieprzeciętny szyk i grację podczas działań przygotowawczych i zaczepnych podczas turniejowych zmagań.
W tym miejscu pragniemy podziękować Pani Grażynie Kosibie oraz Dyrekcji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu w Myślenicach za udostępnienie sali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury. Zapraszamy do galerii.
Edukacja, sport, rozrywka – tymi słowami możemy podsumować VII Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych „Na Wyspie Skarbów” – Głogoczów 2022. Cudowna atmosfera w przyjaznym miejscu jakim jest WDK Głogoczów. Publiczność szybko złapała piracki klimat i bawiła się przednio w rytm uderzeń szabel i muzyki barda Pawła Zyguckiego. Swoje występy przedstawiło 5 grup (20 osób). Armaty, dynamit, pistolety, bandera z czaszką i piszczelami i chmura dymu wypełniła scenę gdy aktorzy przenosili swoich widzów w świat pirackich krucjat. Piotruś Pan i kapitan Hak 40 lat później, Mery, Babciny syrop na dobranoc, Pyskaty Skarb oraz Ostatni rejs Karmazynowej Mureny były poddane ocenie Jury. Ostatecznie 1 miejsce zdobył nasz Teatr Walki, 2 miejsce goście ze Słowacji, a 3 miejsce wywalczyły Szermjeże. Drugi dzień obfitował w atrakcje edukacyjne. Grupy pracowały nad motywacją i rozważnym podejściem do życia, a wszystko to pod batutą maestro Dariusza Zielińskiego. Następnie swoimi aktorskimi umiejętnościami podzieliły się dziewczyny z Grupy Szermjeże. Dwa dni cudownych chwil w międzynarodowym gronie przyjaciół, których łączy wspólna pasja i cel: tworzyć, edukować i propagować szermierkę sceniczną, podnosić jej atrakcyjność ku chwale naszego widza i swojej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt: Burmistrzowi Myślenic, Gminie Myślenice, Powiatowi, MOKiS-owi, WDK – Głogoczów, Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie, oraz wolontariuszkom z Małopolskiej Zgrai Sarmackiej.
Zapraszamy do uczestnictwa w VII Międzynarodowym Przeglądzie Walk Scenicznych „Na Wyspie Skarbów” – Głogoczów 2022. Tym razem nasi Goście i my przeniesiemy Was w czasy gdy na morzach i oceanach pływali piraci i korsarze. Jak co roku czeka na nas wiele atrakcji:
- koncert szant
- budowanie skrzyń pirackich
- korsarska pizza
- warsztaty motywacyjne Akademii Mistrzów
- warsztaty szermierki teatralnej SZERMJEŻY – (pisownia zgodna z nazwa Grupy)
- biesiada z niesamowitym, staropolskim żurkiem Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich.
- gry i zabawy z Klubem Fantastyki
To wszystko pod Patronatem Burmistrza Myślenic i dzięki wsparciu: Powiatu Myślenickiego, Gminy Myślenice, Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, Kierownictwa Domu Kultury w Głogoczowie oraz wolontariuszy z Małopolskiej Zgrai Sarmackiej i naszego Teatru Walki.
Zapraszamy 01.10.2022r. – Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie
TEATR WALKI zawitał do Lublina, gdzie na zaproszenie Stowarzyszenia Chorągwi Rycerstwa Ziemi Lubelskiej na dziedzińcu Zamku pokazaliśmy nasze szermiercze umiejętności. Publiczność dopisała, pogoda nie zawiodła i mogliśmy w sprzyjających warunkach spotkać się z wielopokoleniową widownią, którą następnie zaprosiliśmy do szermierczych ćwiczeń. Zdjęcia i filmy ze strony internetowej Gazety Wyborczej.




Jak co roku w czerwcu TEATR WALKI ma czas relaksu. Jak zwykle spędza go z przyjaciółmi na wodzie, a dokładniej wcielając się w piratów i żeglując po wybranych jeziorach. Tak było i tym razem.
W dniach 30.04 do 1.05.2022r. TEATR WALKI miał ogromna przyjemność uczestniczyć w świętowaniu XX-lecia Powrotu Bractwa Śródziemia. Przemarsze, spotkania z publicznością, opowiadanie o swoich pasjach, gry i pojedynki wypełniły te świąteczne dni. A w sobotę wieczorem aktorzy TEATRU WALKI wystąpili na Rynku w Bielsku Białej do muzyki na żywo podczas Koncertu Muzyki Filmowej.
Aktorzy Teatru Walki odpowiadając na zaproszenie naszych Przyjaciół z Powrotu Bractwa Śródziemia uczestniczyli w Koncercie Muzyki Filmowej „Wojownicy Srebrnego Ekranu”, który odbył się 27 marca w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.
Orkiestra Obligato prowadzona przez Maestro Jerzego Sobeńko przeniosła nas oraz komplet publiczności w klimat ulubionych filmów.
Z wielką radością przygotowaliśmy szermierczą inscenizację do utworów „Przygody Pana Michała” oraz składanki utworów z filmu „Piraci z Karaibów”.
Był to koncert charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na pomoc naszym gościom z Ukrainy.
25
lut
Inauguracja XIII Dni Komedii dell’Arte – Białogłowy w pludrach. To unikalne widowisko łączące w sobie komedię dell’Arte, taniec i sztukę walki. Zawikłana intryga, pełna gagów i lazzi, wzbogacona spektakularnymi pojedynkami, akrobatycznymi popisami oraz wysmakowanym ruchem i gestem, tworzy prawdziwą ucztę teatralną.
