25

lut

autor: legal76

Inauguracja XIII Dni Komedii dell’Arte – Białogłowy w pludrach. To unikalne widowisko łączące w sobie komedię dell’Arte, taniec i sztukę walki. Zawikłana intryga, pełna gagów i lazzi, wzbogacona spektakularnymi pojedynkami, akrobatycznymi popisami oraz wysmakowanym ruchem i gestem, tworzy prawdziwą ucztę teatralną.

Zadłużona po uszy Signora Prudencja wraz ze służącym ucieka przed windykatorem. Syn zmarłego kupca Gonzagi wyrusza, aby wypełnić ostatnią wolę ojca. Klaudia, córka Pantalone, uchodzi potajemnie z domu przed zaplanowanym przez ojca ślubem. Drogi podróżnych przetną się w zapomnianej przez ludzi starej karczmie, która stała się kryjówką zbójeckiej szajki… Do jej progów zbliżają się też nieustępliwy windykator i zrozpaczony ojciec. Kto wyjdzie cało z tej kabały?
 
To była ogromna przyjemność stanąć na deskach TEATRU LUDOWEGO i wpleść nasze układy szermiercze w tak przyjemną w odbiorze sztukę. Dziękujemy Studio Dono (Trupa Komedianty), Balet Dworski Cracovia Danza za pasjonującą przygodę. A efekt naszej bogatej współpracy można obejrzeć na zdjęciach w dziale Galeria.

Komentarze

Komentowanie wyłączone.