O nas

Leszek Galica

10009338_734731533213613_5380027837942672035_n 

Burza pozytywnej energii z głową na karku (wciąż nie ściętą, choć wielu próbowało), z szermierką związany od przeszło dekady.
Szermierki uczyli go między innymi:
Marek Jeziorski, Mateusz Berkowicz, Kristoffer Jorgensen, Peter Koza, Zbigniew Czajkowski, Michał Morys, Maciej Holcer, Petr Vytopil.
Pasjonat szabli o pewnej zasłonie i błyskawicznym cięciu, co potwierdzają liczne turniejowe zwycięstwa.
Profesjonalny Trener szermierki sportowej potwierdzony przez AWF i AAI.
Tyrus minor secundus szkoły Magisterium legendarnego mistrza Kozy. Animateur szermierki historycznej Międzynarodowej Akademii Broni (AAI).
Ze względu na bystre oko i celne uwagi ceniony sędzia. Rekonstruktor historyczny.

Jego wysokie wymagania stawiane aktorom Teatru Walki  zapewniają w efekcie najwyższy poziom emocji i atrakcji dla każdego widza nie zapominając o odpowiedniej dawce humoru.

 

Mateusz Berkowicz

mateusz-berkowicz

Filozof, trener personalny, instruktor kulturystyki, choreograf walk scenicznych

Posiada tytuł fechtmistrza (Maître d’Armes), nadany przez Międzynarodową Akademię Broni (AAI). Jako pierwszy fechtmistrz na świecie otrzymał specjalizację „szermierka historyczna” od Międzynarodowej Akademii Broni, vicemajster szabli szkoły Magisterium

Uczył się od światowej czołówki fechtmistrzów, m.in. Petera Kozy, Mikea Bunke, Michaela Olivier, Zbigniewa Czajkowskiego. Specjalizuje się w historii szermierki i jej znaczeniu dla filozofii sportu.

To dzięki niemu każdy ruch walczącego jest dopracowany do wymaganego efektu. Spod jego skrzydeł wyszło wielu znakomitych aktorów, którzy przygotowanie szermiercze i kondycyjne zawdzięczają jego doświadczeniu. Jego choreografię  i przygotowanie aktorskie nagrodzono na Mistrzostwach Świata Sztuki Teatralnej w Portugalii.

Wspiera Teatr Walki swoim doświadczeniem instruktorskim i choreograficznym na spotkaniach i warsztatach szermierczych.

 

Filip Galica i  Olaf Galica

Od ponad 10 lat ćwiczą szermierkę, uczestnicząc w warsztatach i zgrupowaniach szermierczych w kraju i za granicą.

Zdobywcy wielu nagród i wyróżnień w turniejach i rywalizacjach szermierczych w tym zdobycie tytułu Mistrza Polski w szabli i mieczu go-now w kategorii do lat 14 w 2018r (Olaf Galica) oraz tytułu Wicemistrza Polski w mieczu go-now w kategori do lat 19 w 2019r. (Filip Galica).

Od kilku lat pełnią rolę asystentów Trenera Szkoły Szermierki Małopolskiej Zgrai Sarmackiej.

Wraz z Trenerem przygotowują najmłodszych szermierzy do pierwszych kroków na scenie. 

Od poczatku istnienia Teatru Walki występują w każdym przedstawieniu wcielając się z sukcesem w każdą przygotowaną dla nich rolę. Znamy ich z ról fircyków walczacych z błahych powodów w „Modnym sporze”, z „Historii o Czerwonym Kapturku”, z „Karczmy” wyróżnionej na I Przeglądzie Walk Scenicznych, Hektora i Achillesa, za które zdobyli wyróżnienie na II Przeglądzie walk scenicznych w 2017 czy więźniów Wielkiego Inkwizytora opanowanych przez czary potężnej czarownicy w etiudzie „Miłosne opętanie” – nagrodzone główną nagrodą za najlepszy występ w kategorii Freestyle na III Przeglądzie Walk Scenicznych w 2018 roku.  Mocne filary Teatru Walki.