O nas

Leszek Galica

10009338_734731533213613_5380027837942672035_n 

Burza pozytywnej energii z głową na karku (wciąż nie ściętą, choć wielu próbowało), z szermierką związany od przeszło dekady.
Szermierki uczyli go między innymi:
Marek Jeziorski, Mateusz Berkowicz, Kristoffer Jorgensen, Peter Koza, Zbigniew Czajkowski, Michał Morys, Maciej Holcer, Petr Vytopil.
Pasjonat szabli o pewnej zasłonie i błyskawicznym cięciu, co potwierdzają liczne turniejowe zwycięstwa.
Profesjonalny Trener szermierki sportowej potwierdzony przez AWF i AAI.
Tyrus minor secundus szkoły Magisterium legendarnego mistrza Kozy. Animateur szermierki historycznej Międzynarodowej Akademii Broni (AAI).
Ze względu na bystre oko i celne uwagi ceniony sędzia. Rekonstruktor historyczny.

Jego wysokie wymagania stawiane aktorom Teatru Walki  zapewniają w efekcie najwyższy poziom emocji i atrakcji dla każdego widza nie zapominając o odpowiedniej dawce humoru.

 

Filip Galica i  Olaf Galica

Od ponad 10 lat ćwiczą szermierkę, uczestnicząc w warsztatach i zgrupowaniach szermierczych w kraju i za granicą.

Zdobywcy wielu nagród i wyróżnień w turniejach i rywalizacjach szermierczych w tym zdobycie tytułu Mistrza Polski w szabli i mieczu go-now w kategorii do lat 14 w 2018r (Olaf Galica) oraz tytułu Wicemistrza Polski w mieczu go-now w kategori do lat 19 w 2019r. (Filip Galica).

Od kilku lat pełnią rolę asystentów Trenera Szkoły Szermierki Małopolskiej Zgrai Sarmackiej.

Wraz z Trenerem przygotowują najmłodszych szermierzy do pierwszych kroków na scenie. 

Od poczatku istnienia Teatru Walki występują w każdym przedstawieniu wcielając się z sukcesem w każdą przygotowaną dla nich rolę. Znamy ich z ról fircyków walczacych z błahych powodów w „Modnym sporze”, z „Historii o Czerwonym Kapturku”, z „Karczmy” wyróżnionej na I Przeglądzie Walk Scenicznych, Hektora i Achillesa, za które zdobyli wyróżnienie na II Przeglądzie walk scenicznych w 2017 czy więźniów Wielkiego Inkwizytora opanowanych przez czary potężnej czarownicy w etiudzie „Miłosne opętanie” – nagrodzone główną nagrodą za najlepszy występ w kategorii Freestyle na III Przeglądzie Walk Scenicznych w 2018 roku. W 2019 roku wraz z innymi aktorami Teatru Walki zdobyli II miejsce za walkę na Wichrowym Czubie w etiudzie wyjętej ze świata J.R.R Tolkiena. W 2020 roku otrzymali nagrodę na V Jubileuszowym Przeglądzie Walk  Scenicznych za najbardziej realne pojedynki i najlepsza grę aktorską w przedstawionej etiudzie pt. „brakujący składnik”. Mocne filary Teatru Walki.

Ponadto współpracują z nami: 

Mateusz Berkowicz

Filozof, trener personalny, instruktor kulturystyki, choreograf walk scenicznych
Posiada tytuł fechtmistrza (Maître d’Armes), nadany przez Międzynarodową Akademię Broni (AAI). Jako pierwszy fechtmistrz na świecie otrzymał specjalizację „szermierka historyczna” od Międzynarodowej Akademii Broni, vicemajster szabli szkoły Magisterium
Uczył się od światowej czołówki fechtmistrzów, m.in. Petera Kozy, Mikea Bunke, Michaela Olivier, Zbigniewa Czajkowskiego. Specjalizuje się w historii szermierki i jej znaczeniu dla filozofii sportu.
To dzięki niemu każdy ruch walczącego jest dopracowany do wymaganego efektu. Spod jego skrzydeł wyszło wielu znakomitych aktorów, którzy przygotowanie szermiercze i kondycyjne zawdzięczają jego doświadczeniu. Jego choreografię i przygotowanie aktorskie nagrodzono na Mistrzostwach Świata Sztuki Teatralnej w Portugalii.
Wspiera Teatr Walki swoim doświadczeniem instruktorskim i choreograficznym na spotkaniach i warsztatach szermierczych.

Maciej Holcer 

Trener szermierki sportowej, dzięki któremu poznajemy sportowe realia walki. Wyróżniony wraz ze swoimi uczniami na pierwszym i czwartym  Międzynarodowym Przeglądzie Walk Scenicznych za walory edukacyjne pokazów. 

Konrad Kramarz 

Przygodę z szermierką rozpoczął jako adept wschodnich sztuk walki (ninjutsu, kendo). Na poświęcenie się szabli wpłynęły w jego przypadku rodzinne tradycje wojskowe – pradziadkowie, służący w najbitniejszych formacjach II Rzeczpospolitej, w tym słynnego XIII Pułku Ułanów Wileńskich. Zawodnik oraz instruktor w łódzkich klubiach Mordschlag oraz Fundacja Szermiercza Go-Now. Trenuje również szablę w klubie Dragon Łódź. Prywatnie zapalony gitarzysta.

W ramach licznych turniejów zgromadził 19 medali. Do najcenniejszych zalicza:

  • Cztery złote medale w Mistrzostwach bronią Go-Now (Modlin 2012, Łodź 2016, 2017, 2018).
  • Cztery wygrane z rzędu w największym turnieju pucharowym Go-Now w Czersku (lata 2013-2016).
  • Srebrny medal w szabli na Mistrzostwach Polski ligi FEDER – Falcons Cup w 2017 r.
  • Srebrny medal w mieczu długim na Black Horns Cup w 2018 r.
  • Brązowy medal w szabli na Black Horns Cup w 2018 r.
  • Brązowy medal w mieczu długim na Durchschlag w 2018 r.