SZERMIERKA

 W naszej Szkole Szermierki Małopolskiej Zgrai Sarmackiej (SSMZS) uczymy posługiwania się bronią białą.

Tu zdobędziesz wykształcenie na podstawie dostępnych źródeł historycznych i doświadczeń sportowych naszej wykwalifikowanej kadry trenerskiej.

Opowiemy Ci o historii broni białej, damy możliwość spróbowania swoich sił w zawodach, w turniejach i na scenie, na pokazach plenerowych dla publiczności oraz w filmie.

Sam wybierzesz najbardziej wygodną dla Ciebie broń, w której będziesz zdobywać kolejne stopnie w rozbudowanym programie nauczania.

Program dostosujemy specjalnie dla Ciebie i Twoich indywidualnych możliwości fizycznych.

Chcesz walczyć mieczem, rapierem, a może szablą?

Nauczymy Cię skutecznie rozbrajać, zwodzić i trafiać obejściem oraz unikać trafień przeciwnika.

Nasze treningi mają formę rekreacyjną dostępną dla młodzieży i dorosłych niezależnie od wieku, płci i predyspozycji fizycznych.

Tu nie musisz nikomu nic udowadniać.

Tu jesteś dla swojej przyjemności i dobrego samopoczucia.

Możesz przyjść z koleżanką, kolegą, żoną, mężem, możesz przyjść z dzieckiem lub rodzicami.

Ilość treningów w miesiącu dostosujesz do swoich potrzeb i kierunku w jakim chcesz się rozwijać jako zawodnik, aktor lub rekonstruktor historyczny, miecznik, rapierzysta lub szablista.

Spróbuj, nie zwlekaj. Pokochasz to tak jak my.

  Kraków – Szkoła Podstawowa nr 61, ul. Popławskiego 17    

poniedziałki  od 18:50 – 19:50 – Grupa początkująca i dzieci (od lat 10)  

Kraków – Szkoła Podstawowa nr 149, ul. Bujaka 15     

czwartki od 18:30 – 19:30 – młodzież i dorośli  

Program szkolenia dostosowany do poziomu zaawansowania trenujących.  

Dodatkowe informacje tel. 608-536-205

TRENER – LESZEK GALICA upr. nr ACK/TS/35/2018

Podkomorzy Małopolskiej Zgrai Sarmackiej,
właściciel TEATRU WALKI
Z szermierką związany od 2005r.
Szermierki uczyli go między innymi: Marek Jeziorski, Mateusz Berkowicz, Kristoffer Jorgensen, Peter Koza, Zbigniew Czajkowski, Michał Morys, Maciej Holcer, Petr Vytopil.
W roku 2009 w Szkole Fechtunku Fencing Arts zdał egzamin uzyskując tytuł Szermierza. W roku 2010 debiutując w turniejach historycznych podczas Krakowskiego Turnieju Szermierki Dawnej im. Grzegorza Kamińskiego zdobył II miejsce w Turnieju szabli bojowej.
W roku 2011 uczestniczył w Sermiarska Skola Magisterium Slovacum i zdał egzamin uzyskując tytuł Tyrus maior primus. W roku 2011 zdobył I miejsce w Turnieju szabli bojowej podczas imprezy Smoleńsk 400. W roku 2012 uczestniczył w Skole Europskych Bojovych Umeni i zdał egzamin uzyskując Patent Tyrus maior secundus. W roku 2012 wywalczył I miejsce w szabli bojowej podczas II Letniego Turnieju Rycerskiego w Jaworznie. W marcu 2013 roku ukończył kurs na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, uzyskując uprawnienia instruktora szermierki 3 broni sportowych. Od 2013 roku prowadzi zajęcia i kursy szermierki historyczno-pokazowej z elementami szermierki sportowej dla dzieci i dorosłych. Od 2014 roku jest członkiem Polskiej Akademii Broni partnera Academie d’Armes Internationale – AAI. W 2014 roku uzyskał stopnie nauczycielskie Polskiej Akademii Broni: – Animateur- szermierka historyczna, – Moniteur – szermierka sportowa floret, szpada, szabla.
W lutym 2015 uczestniczył w zajęciach Magisterium Szkoly Szermu i zdał egzamin uzyskując tytuł Tyrus minor secundus w stylu hiszpańskiej szkoły szermierki rapierem. W grudniu 2018 roku ukończył studia podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i uzyskał tytuł Trenera II klasy szermierki sportowej. W 2019 roku nominowany do tytułu Trenera Roku w plebiscycie Gazety Krakowskiej. 2022  w II Noworocznym Turniej Rapiera o Skarb Piratów wywalczył II miejsce
Jest Sędzią głównym i pomocniczym na wielu turniejach szabli bojowej, Mistrzostwach szermierki bronią go-now i rapiera w kraju i za granicą. Jest właścicielem Teatru Walki i organizatorem corocznego, Międzynarodowego Przeglądu Walk Scenicznych.
INSTRUKTOR SZKOŁY – OLAF GALICA
Z szermierką związany od 2009r.
Szermierki uczyli go między innymi: Mateusz Berkowicz, Leszek Galica. Członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej Małopolskiej Zgrai Sarmackiej od początku jej istnienia, gdzie od najmłodszych lat wykonywał pokazy szermiercze w kraju i za granicą. Uczesnik licznych warsztatów i seminariów szermierczych. Wielokrotnie wyróżniany przez Jury i publiczność za pojedynki podczas Przeglądów Walk Scenicznych Teatru Walki. Wielokrotny finalista Mistrzostw Polski Szermierki Historycznej Bronią Treningową Go-Now. Mistrz Polski w kategorii szabla i Mistrz Polski w kategorii miecz w 2018 roku podczas X Mistrzostw Polski Szermierki Historycznej Bronią Go-Now. Zdobywca drugiego miejsca podczas rywalizacji szermierczej w kategorii Młodzików na Turnieju Fechtunku Historycznego z okazji 100 lecia niepodległości w Kielcach. Wielokrotny finalista Turniejów o Puchar Trenera SSMZS. W 2014 roku nagrodzony nagrodą Fair Play Turnieju.
W 2022 r zdobył Puchar Dekady Szkoły Szermierki MZS i tytuł „SZERMIERZ DEKADY SZKOŁY SZERMIERKI MZS” W Szkole Szermierki Małopolskiej Zgrai Sarmackiej uzyskał tytuł Młodego Instruktora i pod okiem Trenera odpowiedzialny jest za naukę pierwszych kroków poczatkujących szermierzy.
INSTRUKTOR SZKOŁY – FILIP GALICA
Z szermierką związany od 2006r.
Szermierki uczyli go między innymi: Marek Jeziorski, Mateusz Berkowicz, Leszek Galica. Członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej Małopolskiej Zgrai Sarmackiej od początku jej istnienia, gdzie od najmłodszych lat wykonywał pokazy szermiercze w Polsce i za granicą. Uczestnik licznych warsztatów i seminariów szermierczych. Wielokrotnie wyróżniany przez Jury i publiczność za pojedynki podczas Przeglądów Walk Scenicznych Teatru Walki. Sześciokrotny zwycięzca Turniejów o Puchar Trenera SSMZS w reprezentowanej kategorii wiekowej (od 2013 – 2019 roku – 6 pucharów). Zdobywca pierwszego miejsca podczas rywalizacji szermierczej w kategorii Młodzików na Turnieju Fechtunku Historycznego z okazji 100 lecia niepodległości w Kielcach. Wicemistrz Polski w kategorii miecz do lat 19 tytuł wywalczony na XI Mistrzostwach Polski Szermierki Historycznej Bronia go-now 2019r. W 2022 roku wywalczył drugie miejsce w Turnieju o Puchar Dekady Szkoły Szermierki MZS.
W Szkole Szermierki Małopolskiej Zgrai Sarmackiej uzyskał stopień Młody Instruktor i pod okiem Trenera odpowiedzialny jest za naukę pierwszych kroków poczatkujących szermierzy.

 

Wymagania od kursantów W przypadku osób niepełnoletnich – zgoda rodziców Zaświadczenie od lekarza sportowego o braku przeciwskazań do uprawiania szermierki lub oświadczenie kursanta lub jego opiekuna ustawowego co do stanu zdrowia i braku przeciwskazań do uczestnictwa w zajęciach. Akceptacja i podpisanie regulaminu Na każdy trening należy przynieść: – rękawiczki (ochrona dłoni – szermiercze lub skórzane) – obuwie na białej podeszwie – strój sportowy – dres – napoje niegazowane Lekcje indywidualne Zapraszamy również do skorzystania z lekcji indywidualnych jako trening uzupełniający przed zawodami lub aby doszlifować konkretne techniki. Okazja aby cała uwaga trenera była skupiona tylko na Tobie i Twoich postępach.
Cennik Wpisowe 100 zł – opłata jednorazowa przy rozpoczęciu każdego ze stopni kursu (IV etap 1, IV etap 2, IV etap 3,III,II etap 1,II etap 2,I). Miesięczne opłaty za treningi: 200 zł (1 trening w tygodniu). Kwota winna być regulowana z góry na pierwszym treningu w danym miesiącu.
Istnieje możliwość wykupienia karnetów:
350 zł na 8 zajęć
400 zł na 10 zajęć
Kurs każdego stopnia (IV,III,II,I) kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.
Pojedyncza lekcja w grupie – 60 zł/h

Zgrupowanie – po każdym egzaminie ustala się termin Zgrupowania szermierczego (sobota, niedziela). Dwudniowy wyjazd poza Kraków z doskonaleniem poznanych technik szermierczych i innymi licznymi atrakcjami.

Trener szermierki Leszek Galica – tel. 608-536-205

e-mail: legal76@o2.pl

nr konta bankowego 79 1140 2017 0000 4502 0744 7032

ZAWODNICY TEATRU WALKI I ICH SUKCESY   Antonina Pająk
2018 – Pola Chwały Niepołomice – II miejsce szabla kategoria zuchy
2019 – XI Mistrzostwa Polski w Szermierce Bronią Historyczną Go-Now – II miejsce szabla do lat 8
2019 – XI Mistrzostwa Polski w Szermierce Bronią Historyczną Go-Now -IV miejsce miecz do lat 8
2019 – IV Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych – III miejsce
2020 – XII Mistrzostwa Polski w Szermierce Bronią Historyczną Go-Now – I miejsce szabla do lat 8
2020 – XII Mistrzostwa Polski w Szermierce Bronią Historyczną Go-Now – V miejsce miecz do lat 8
2020 – V Jubileuszowy Przegląd Walk Scenicznych – Nagroda za najlepsze dialogi i najweselszy pokaz
2021 – VI Przegląd Walk Scenicznych – II miejsce
2022 – Turniej szermierki Pola Chwały – III miejsce kategoria Kadeci
2022 – Puchar Trenera SSMZS – I miejsce kategoria Dzieci   Jan Chomicki – Bindas
2021- Pola Chwały Niepołomice – Turniej Szabli – I miejsce w kategorii do lat 15
2021 – VI Przegląd Walk Scenicznych – II miejsce
2021 – Zdobycie Pucharu Trenera SSMZS
2022 – Turniej szermierki Pola Chwały – I miejsce kategoria Kadeci
2022 – Zdobycie Pucharu Trenera SSMZS – I miejsce kategoria Kadeci   Patryk Ficek
2018 – Turniej Fechtunku Historycznego w Kielcach na 100-lecie odzyskania niepodległości – Go-Now młodzicy – III miejsce
2019 – Pola Chwały Niepołomice – I miejsce w kategorii szabli do lat 19
2019 – IV Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych – II miejsce
2021- Pola Chwały Niepołomice – Turniej Szabli – II miejsce w kategorii do lat 21
2022 – Turniej szermierki Pola Chwały – I miejsce kategoria Juniorzy
2022 – VII Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych – I miejsce
2022 – Zdobywca Pucharu Trenera SSMZS – I miejsce kategoria Juniorzy   Zofia Chomicka – Bindas
2021 – VI Przegląd Walk Scenicznych – III miejsce
2022 – VII Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych – I miejsce   Olaf Galica – SZERMIERZ DEKADY 
2015 – VII Mistrzostwa Polski w Szermierce Bronią Historyczną Go-Now – V miejsce szabla
2016 – Zdobycie Pucharu Trenera
2017 – IX Mistrzostwa Polski w Szermierce Bronią Historyczną Go-Now – IV miejsce szabla
2017 – Pola Chwały Niepołomice – I miejsce szabla
2017 – Zdobycie Pucharu Trenera
2018 – X Mistrzostwa Polski w Szermierce Bronią Historyczną Go-Now – I miejsce szabla do lat 14
2018 – X Mistrzostwa Polski w Szermierce Bronią Historyczną Go-Now – I miejsce miecz do lat 14
2018 – Turniej Fechtunku Historycznego w Kielcach na 100-lecie odzyskania niepodległości – Go-Now młodzicy – II miejsce
2018 – Zdobycie Pucharu Trenera
2019 – Pola Chwały Niepołomice – III miejsce szabla do lat 19
2019 – IV Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych – II miejsce
2019 – Zdobycie Pucharu Trenera 2020 – V Jubileuszowy Przegląd Walk Scenicznych – Nagroda za najbardziej realne pojedynki i najlepszą grę aktorską
2020 – Zdobycie Pucharu Trenera
2021 – VI Przegląd Walk Scenicznych – III miejsce
2021 – Zdobycie Pucharu Trenera
2022 – II Noworoczny Turniej Rapiera o Skarb Piratów – IV miejsce
2022 – VII Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych – I miejsce
2022 – Puchar Dekady Szkoły SSMZS – Szermierz Dekady   Filip Galica
2013 – Zdobycie Pucharu Trenera
2014 – Zdobycie Pucharu Trenera
2015 – Zdobycie Pucharu Trenera
2017 – Pola Chwały Niepołomice – Turniej szabli Go-Now – II miejsce
2017 – Zdobycie Pucharu Trenera
2018 – Turniej Fechtunku Historycznego w Kielcach na 100-lecie odzyskania niepodległości – Go-Now młodzicy – I miejsce
2018 – Zdobycie Pucharu Trenera
2019 – XI Mistrzostwa Polski Bronią Historyczną Go-Now – II miejsce miecz do lat 19
2019 – Pola Chwały Niepołomice – II miejsce szabla do lat 19
2019 – IV Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych – II miejsce
2019 – Zdobycie Pucharu Trenera
2020 – V Jubileuszowy Przegląd Walk Scenicznych – Nagroda za najbardziej realne pojedynki i najlepszą grę aktorską
2021- Pola Chwały Niepołomice – Turniej Szabli – I miejsce w kategorii do lat 21
2021 – VI Przegląd Walk Scenicznych – III miejsce
2022 – Turniej szermierki Pola Chwały – I miejsce kategoria Seniorzy
2022 – VII Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych – I miejsce
2022 – Puchar Dekady SSMZS – II miejsce   Paulina Pająk 
2018 – Najlepszy występ w kategorii Antyk – Średniowiecze na III Międzynarodowym Przeglądzie Walk Scenicznych
2019 – Durchschlag Łódź – IV miejsce w kategorii szabla kobiet
2019 – Black Horns Cup – II miejsce w mieczu długim kobiet
2019 – Warszawskie Warsztaty Walki W3 – III miejsce w kategorii miecz kobiet
2019 – IV Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych – III miejsce
2019 – II miejsce w klasyfikacji generalnej FEDER – miecz kobiet
2020 – XII Mistrzostwa Polski Bronią Historczną Go-Now – IV miejsce szabla kobiet
2020 – XII Mistrzostwa Polski Bronią Historczną Go-Now – IV miejsce miecz kobiet
2020 – Durchschlag Łódź – III miejsce miecz kobiet
2020 – Durchschlag Łódź – V miejsce rapier z lewakiem kobiet
2020 – Durchschlag Łódź – V miejsce szabla kobiet
2020 – V Jubileuszowy Przegląd Walk Scenicznych – Nagroda za najlepsze dialogi i najweselszy pokaz
2020 – Zdobycie Pucharu Trenera
2021 – I Noworoczny Turniej Rapiera Historycznego – I miejsce
2021 – Black Horns Cup 2021 – HEMA Tournament – IV miejsce rapier ze sztyletem kobiet
2021 – Black Horns Cup 2021 – HEMA Tournament – IV miejsce szabla kobiet
2021 – Prusy – Turniej szabli – I miejsce i zdobycie tytułu Pierwszej szabli Rzeczpospolitej
2021- Pola Chwały Niepołomice – Turniej Szabli – I miejsce w kategorii +22
2021 – VI Przegląd Walk Scenicznych – II miejsce
2021 – Ligowy Turniej Szabli i Rapiera „Dziki Kieł” – Szabla kobiet – IV miejsce
2021 – Ligowy Turniej Szabli i Rapiera „Dziki Kieł” – Rapier kobiet – II miejsce
2021 – Vinterschlag – Miecz długi kobiet – II miejsce
2021 – Vinterschlag – Kord z puklerzem kobiet – IV miejsce
2022 – II Noworoczny Turniej Rapiera o Skarb Piratów – I miejsce
2022 – I Ligowy Turniej Rebela we Wrocławiu – Rapier z lewakiem – I miejsce
2022 – VALKYRIE CUP 2022 – szabla eksperymentalna kobiet – I miejsce
2022 – Turniej Szabli Pojedynkowej Rebel Fencing kategoria kobiet – II miejsce
2022 – Fechtberg – szabla kobiet – I miejsce
2022 – Fechtberg – miecz kobiet – I miejsce
2022 – Black Horns Cup – rapier ze sztyletem – II miejsce
2022 – Turniej rycerski na Zamku w Rabsztynie – miecz z tarczą kobiet – II miejsce
2022 – Turniej szermierki Pola Chwały – II miejsce kategoria Weterani
2022 – Valkyrie Cup2 – szabla kobiet – II miejsce
2022 – Frauschlag – szabla kobiet – II miejsce
2022 – Frauschlag – miecz długi kobiet – III miejsce
2022 – Frauschlag – rapier z lewakiem kobiet – IV miejsce
2022 – Puchar Trenera SSMZS – I miejsce kategoria Seniorzy
2022 – Koliada – miecz kobiet – I miejsce
2023 – III Noworoczny Turniej Rapiera o Sakwę Księcia Elektora – I miejsce
2023 – Fechtberg – szabla kobiet – I miejsce
2023 – Fechtberg – rapier z lewakiem – II miejsce
2023 – Rycersko Szlachecka Majówka pod Zamkiem w Nowym Wiśniczu – Turniej Szabli Bojowej – I miejsce
2023 – T-infinity – miecz kobiet – I miejsce
Mariusz Duda   Piotr Chomicki – Bindas
2021- Pola Chwały Niepołomice – Turniej Szabli – II miejsce w kategorii +22
2021 – VI Przegląd Walk Scenicznych – II miejsce
2023 – III Noworoczny Turniej Rapiera o Sakwę Księcia Elektora – II miejsce
2023 – III Noworoczny Turniej Rapiera o Sakwę Księcia Elektora – wyróżnienie za nieprzeciętny szermierczy szyk i grację w działaniach przygotowawczych i zaczepnych.